schedule list

  • 7
  • 2016
02
Sat
Line up/DJ:SPECIAL GUEST: 嫁入りランド DJ: [DC BRAND' S] DJ SAILORS by 掟ポルシェ, DJ Karl Helmut by 藤井隆, DJ K-FACTORY by ミッツィー申し訳, DJ LUNA MATTINO by アキオクマガイ
information:OPEN : 23:00
genre:
06
Wed
Line up/DJ:TBA
information:OPEN : 20:00 CLOSE 1:00
genre:
07
Thu
Line up/DJ:
information:OPEN : 20:00 CLOSE 1:00
genre:
08
Fri
Line up/DJ:DJ: Sander Baan (Club Der Visionaere), Junki Inoue (Toi Toi Musik), TLMR(Keigo&.)
information:OPEN : 23:00
genre:
09
Sat
Line up/DJ:【UNIT / COT Sanctuary Floor】 International Act: Photographer (WAO138/Black Hole/Monster Tunes) / DJs(alphabetical order): AJ (Ligaya/The Church of Trance), Kenji Sekiguchi (Otographic Music), NECO8 (Landscape/Mystic), SiNGULAR, Takashix (Transylvania) / VJ: M.U.//Mikudarihan Uppercut
【saloon / One and Only Classics Floor】DJs(alphabetical order): DJ 19 (19box Recordings/Park Limited Muzik), O-ZI (Landscape), Tokunaga (One and Only/Sound Collection), YODA (HORIZON) 【UNICE / Guidance + 秘境祭プレゼンツ】DJs: DRAMATICBOYS (都会), FANNY & Maco (HOTBANANA), L?K?O, MOODMAN (HOUSE OF LIQUID/GODFATHER/SLOWMOTION), OBP (Slow Mo') / Session Crew: ベドラム / Visuals: playbackboys (Star Child) / Food KIYOYA / Cameraman: yoshihiro yoshikawa / Hosts: キノシタリュウ (HATENOHATE/秘境祭), Kouichi Yamaguchi (Guidance/…jinsei…), ママ ピンク(都会)
information:OPEN : 23:00
genre:
13
Wed
Line up/DJ:DJ: HIDE FM, SACHIHO (S), IGAXX, DAIY, YOHEY
information:OPEN : 22:00
genre:
14
Thu
Line up/DJ:
information:OPEN : 20:00 CLOSE 1:00
genre:
15
Fri
Line up/DJ:【UNIT】LIVE: THE FIELD (KOMPAKT) / DJ: HIROSHI WATANABE aka KAITO (Transmat, KOMPAKT), DJ YOGURT (Upset Rec) 【SALOON】LIVE: Lycoriscoris / DJ: DJ EMERALD, YUTO SASAKI (AKNE/PETROGLYPH), hbk (KARMA/DECK THE HOUSE), Sountrive (Mother Tereco / CLAT)
information:OPEN : 23:00
genre:
16
Sat
Line up/DJ:MIRROR SYSTEM/Koxbox Music/Sesto Sento/DJ Lucas/Tomo Hachiga/KOTARO/Funky Gong/KON & BIN/Mixmaster Morris/KAY NAKAYAMA
information:OPEN : 23:00
genre:
17
Sun
Line up/DJ:【UNIT】
dj: sauce81 (N'gaho Ta'quia / 77 Karat Gold), grooveman Spot (ENBULL/Jazzy Sport/77 KARAT GOLD), BLACKOLY (yygrec)
performance: STEZO (S.T.O) + TAKUYA (New School Order), TOSHIYA (NAPPY HEAZ) + TAKUYA (SYMBOL-ISM), TORUS, KUMA(L.O.F.D) + Yanchi. (In Lake’ch / WILD THINGS), CAZA, YASS+FUNE+CHOPPER, VIBEPAK, ゴーとちびゆり, TERM-INAL, Dread Noots, I-muth OK, Wreckin’+Nahtest (TETSU + SATOSHI + YAMATO + haruka), Akina + MIMURA + REI + Akutama + KENGO, TACOBELL CREW, こんざふぁんく+ kana + しげたそうし + BroD, GZM (yuuhei + NYON + SEIJI + jasmine), BAMBARBAAR!!
【Saloon】
dj: SAGARAXX, Budamunk (Jazzy Sport / King Tone), MUCKY (TSUMUJI / Vinylists), KAVVD (C.O.T / &beats), Yuki Watanabe (saltica / Discovery / Fish To Fry), YuumaFrescooo!!! (aladdin9)
information:OPEN : 23:30
genre:
20
Wed
Line up/DJ:music selector: SHUNSUKE, BGMARON, USM
information:OPEN : 20:00 CLOSE 1:00
genre:
22
Fri
Line up/DJ:【UNIT】 DJ: (Open to Last 6hour Set) ALEX PATERSON (THE ORB / London)
Shop: iftah ya simsim, 甘巫甘星, ナチュラルパーマネント
【SALOON】 DON'T DJ (Diskant, birdfriend | Berlin), MAMAZU (HOLE AND HOLLAND), Maco, BLACKMAMBA (redlights) and more TBA
presented by anitodai
information:OPEN : 23:00
genre:
27
Wed
Line up/DJ:DJ: Young Guitar, ZEN◯
information:OPEN : 20:00 CLOSE 1:00
genre:
28
Thu
Line up/DJ:GUEST DJ: XTAL (TRAKS BOYS, (((さらうんど))), Crue-L) DJ: TOMMY (V/TECHNIQUE), pAradice(DUNE/△), J.A.G.U.A.R. (サンタフェ/PURE IBIZA), マイケルJフォクス (サンタフェ/Night Rhythm), KAMO VJ: ARISA HOST: 小祝
information:OPEN : 20:00
genre:
29
Fri
Line up/DJ:Guest DJ: City1, 0g(Laboratry) DJ: DJ H.A.L(154TROOPERZ), Tomoyoshi(154TROOPERZ/Bangers), SHINTARO, yamatotakahata, Heki Exhibition: Toy Test
information:OPEN : 22:00
genre:
30
Sat
Line up/DJ:GUEST DJ: DJ WADA DJ: tommy (“V”/ Technique ), NAOKI SHIRAKAWA, Yonenaga (R406/Select Kashiwa), Shining Star (Utopia), Verytouching (from Russia)
information:OPEN : 22:00
genre: